Výhody centrálních vysavačů

6. říjen 2012 | 09.59 |

Zvýšený sací výkon - Vzhledem k tomu, vysavač motor a nečistoty systém sběru nemusí být přenosný, hmotnost a velikost jednotky nejsou tak přísně omezené, jak v přenosném systému. Kromě toho, bezsáčkové filterless systémy vyhnout nevyhnutelné ztrátě sání v filtrované systémů způsobené shromažďují prachu ucpání filtrů.

Schopnost zvládnout "těžké" trosky - Centrální vysavače, zejména filterless modely, lze efektivně odstranit obtížné suché látky, jako je prach z omítky, rozlitého mouky, laserové tiskárny toner, slimáci kovové drtivých a kousky drátu z elektrické práce, nebo dokonce malé kousky a pramenů rozbitého skla.

Tato schopnost může záviset na schopnosti filtračního vaku odolávat zanesení nebo zlomení; filterless modely jsou schopny odstranit nejširší škálu materiálů. "Mokré" vakuové příslušenství je k dispozici u některých systémů, to působí, oddělením kapalin z špinavé proudu vzduchu před průchodem do do zdi tubing nebo centrální jednotky. Tyto "mokré vac" jednotky podléhají stejným omezením jako "wet-nebo-suché vysavače obchodu", a musí být umyty, a suší po použití, aby se zabránilo nepříjemné pachy a růstu plísní. Je však třeba toxické materiály, jako je azbest nikdy být čištěny s ničím, ale speciálního vybavení z výslovně pro tento účel.

Kompletní odstranění alergenů a škodlivých pachů - Centrální vysavače obecně nemají recirkulace odpadního vzduchu zpět do prostoru, vyčistit.

Toto kontrastuje s dobře známým štiplavým zápachem "vakuové" jemného prachu a horkého vzduchu odsávaného z přenosného vakua. Místo toho, centrální vysavače výfuk strávil vzduch do prostoru užitkové, nebo přímo venku. Externí Výstupní otvor může být snadno ukryt pod verandou nebo za křoví, ale v žádném případě je méně dotěrný než standardní oblečení otvoru sušičky spotřebiče. 
S nízkou hladinou hluku - dobře navržené centrální vysavače jsou velmi tiché v místě použití, protože silný motor je umístěn vzdáleně v užitného prostoru. To je výhoda pro osoby vysávání, stejně jako všechny ostatní zabírat prostor vyčištěn, která by jinak mohla být probuzeni nebo vytlačení hlasité kvílení přenosné stroje.
Pohodlné čištění - Setup, využívání a uložení vakuové hadice a čištění nástroj může být rychlá a efektivní. Čištění schodiště je mnohem jednodušší, aniž by museli vyrovnat těžký, horký spotřebič na každém kroku, a vyrovnat se s oběma elektrickým kabelem a vakuové hadice. 
Nepravidelné vyprazdňování - Centrální vysavače obvykle mohou akumulovat až do 10 kg (22 liber) nebo více špíny a prachu před vyžadující likvidaci. To je nevyhnutelné špinavá úkol, který musí být proveden pro každý vysavač, ale může být provedeno mnohem méně často, snad několikrát za rok. Filterless systémy jsou obvykle nejjednodušší vyprázdnit, protože pozor montáž náhradního vaku je nikdy nepotřeboval.
Nízké náklady na spotřební materiál - Pro filterless systémů, nejsou tam žádné průběžné náklady, jiné než občas nahradit opotřebovaný kartáč nebo podtlakovou hadici.

 

Kompatibilní se standardními nástroji a příslušenstvím - Most centrální vysavače hadice jsou kompatibilní s celou řadou kartáčů standardních a nástrojů používaných u běžných přenosných vysavačů. V USA, de facto standardní velikost je 1-1/4 palce (3.175 cm) vnitřní průměr na nářadí. U některých doplňků, může to být ve skutečnosti nutné "krvácet z" nadměrné sání, obvykle částečně otevření malého odvzdušňovací port na straně rukojeti sací hadice je pro tento účel.
Snížené poškození a opotřebení nábytku a stěn - není těžké nebo nevhodné kanystr nebo jiná motorizovaná jednotka provést z místnosti do místnosti při vysávání. Pouze lehký sací hadice a čištění nástroj se používá třeba provádět. Pro další snížení opotřebení nábytku, nohy a vyčnívající rohy podlahového, může měkké tkaniny "hadice sock" být instalováno nad vlnité sací hadice. 
Trvalá zařízení - Kvalitní centrální vakuové systémy mohou trvat neomezeně, možná vyžaduje výměnu motoru kartáčů jednou za deset let používání. Kromě použití pro těžký provoz komponenty, centrální vysavače nedošlo k poškození způsobené náhodným zrušením nebo kolize přenosných zařízení s pevnými objekty. Mnoho výrobců dát "Omezená záruka" na všech trvale instalovaných komponent centrálního vakuového systému.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře